• Sklep stomatologiczny L-Dent Sprzęt i Materiały dla Stomatologii
  • Polska firma, 100% polski kapitał
  • Grupa Zakupowa Dentalcolor
sklep stomatologiczny serwis stomatologiczny Laboratorium pomiarowe - Testy specjalistyczne usługi z zakresu radiologii szkolenia w firmie L-Dent szkolenia w firmie L-Dent kontakt
 

 

 

Serwis sprzętu stomatologicznego

 

Kamery wewnątrzustne

Kamera wewnątrzustna to bardzo przydatne narzędzie pracy lekarza w nowoczesnym gabinecie stomatologicznym.

Użycie kamery wewnątrzustnej umożliwia przedstawienie pacjentowi rzeczywistego stanu jego uzębienia poprzez wyświetlenie obrazu jamy ustnej na monitorze.
Dzięki temu można w przystępny dla pacjenta sposób omówić nieprawidłowości utrzymania higieny jamy ustnej.
Obraz jamy ustnej pozwala także łatwo wyjaśnić, jakie zabiegi są wymagane i pokazać efekt końcowy po wykonanych zabiegach.

Wizualizacja profilaktyki jamy ustnej wymaga zastosowania zestawu kamera wewnątrzustna-monitor.
Na rynku oferowanych jest obecnie wiele typów kamer o bardzo zróżnicowanych cenach w zależności od jakości obrazu uzyskiwanego z kamery oraz możliwości technicznych kamery.
Kamery, w zależności od zastosowanej technologii, umożliwiają:

  • zatrzymanie obrazu jamy ustnej (tzw. "stop klatka"),
  • wykonywanie wielu zdjęć i przeglądanie ich w dowolnej kolejności (kamery z pamięcią obrazu),
  • komunikację z komputerem, a dzięki temu archiwizację wykonanych zdjęć.

Kamera jest zabezpieczona przed bezpośrednim stykiem z pacjentem poprzez specjalne nakładki jednorazowego użycia lub nakładki umożliwiające sterylizację.

Obraz z kamery jest wyświetlany na monitorze, który montuje się na unicie w ten sposób, aby pacjent znajdujący się na fotelu mógł widzieć obraz. Obecnie używa się wyłącznie monitorów ciekłokrystaliczych. Są one lekkie, a więc w niewielkim stopniu obciążają kontrukcję nośną unitu. Niewielkie gabaryty tych monitorów nie sprawiają problemów przy montażu na specjalnym uchwycie i nie przeszkadza to lekarzowi podczas zabiegu.

Montaż zestawu polega na zamocowaniu kamery i monitora na uchwycie z możliwością regulacji położenia monitora w poszczególnych płaszczyznach, poprowadzeniu przewodów zasilających i sygnałowych (istnieją również kamery bezprzewodowe).
Najnowsze modele unitów uwzględniają montaż zestawu kamery wewnątrzustnej na życzenie klienta.